Úgy látom, 3-adszorra is bejön a "vess egy darab koncot a kutyáknak, s amíg marakodnak, elvégezzük észrevétlen, amit akartunk".
A nyugdíj einstand előtt a 98%os törvény - sikerült. A 2. nyugdíj törvény előtt szándékosan az AB és a média trövény szigorítása, megmetszése. Most, amikor a figyelem a gazdaságra furdulhatna rá, most ujra a médiatörvény.
Kérdem tisztelettel, vajon, amikor az ország gazdasági slamasztikában van, tényleg a sajtószabadság mondvacsinált korlátozása a valóban fontos ?
Kormányunknak nincs sem ötlete, de valójában szándéka sem a gazdaság valós rendbetételére. a szolidaritás megint csak addig terjed, amíg az az egyszerű, a hatalommal szemben tehetetlen, kispénzű adófizetők rovására követelhető meg. Mert ugye, ha a 80%os GDP arányú államadósság oylan nagy gondot okozna a kormánynak, akkor a szolidaritás elve alapján a költségvetés kiadási oldalán különösebb erőfeszítés nélkül még egy gyerek is találna felfüggeszthető tételeket, amelyek a mostani 800 milliárdos csomagnál sokkal nagyobb mértékben javítanának a költségvetésen (említem a Köröshegyi völgyhidat vagy a sík terepen épített, majd mesterséges homokbuckákkal betakart alagutat, vagy a 4-es metró projektjét. Hasonszőrű beruházások a mostani kötségvetésben is vannak, ezek közül pár kihuzásával kijönne a 800 milliárd és nem fájt volna 3 millió pénztártagnak, csak pár amugy is gazdag vállalkozónak többet kellett volna dolgoznia ugyanazért a pénzért a piacon). Ugyanaz a krónikus gyerekbetegség folytatódik, amiben a szocialista kormányok szenvedtek: nem tudtak megálljt parancsolni az udvari beszállítók mohóságának, s valszeg a magukénak sem részesedés tekintetében. Ha a fene fenét eszik is, ha megdöglik az Isten adta nép, azoknak akkor is meg kell kapniuk a beígért állami megrendeléseket. Szép. Megint nem számít, hogy hány ember élete megy a söllyesztőbe, a lényeg az, hogy a pártközeli vállalkozók zsíros bevételekre tegyenek szert az állami kasszából. Arra leszek kíváncsi, hogy az EU vizsgálatok vajon meg fogják-e ezt pendíteni,el fog-e hangozni egyértelmű javaslat, hogy mit nem kéne finanszírozni egy megroggyant egyensúlyi helyzetben.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Peter Pen 2011.02.03. 19:36:35